6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Solplanet netinverter 33kW 3-faset 3MPPT
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Solplanet ASW LT 33K-LT-G2 3F 33KW 3MPPT netinverter til PV
Solplanet ASW LT 33K-LT-G2 3F 33KW 3MPPT netinverter til PV er en pålidelig, nem at montere og brugervenlig løsning til dit solcelleanlæg.
- Nem at montere: Takket være det dobbelte håndtag og muligheden for vægmontering er monteringen af denne inverter enkel og hurtig og kræver kun standardværktøj. Derudover gør den hurtige WiFi-konfiguration via den dedikerede app installationen lettere.
- Pålidelig: Opfylder internationale kvalitetsstandarder og sikrer driftspålidelighed. Den har et bredt DC/AC-overdimensioneringsområde samt beskyttelsesgrad IP65, hvilket tillader udendørs brug.
- Brugervenlig: Intelligent overvågning via en brugervenlig app giver bekvem kontrol over anlægget. Dens diskrete udseende passer til ethvert sted, og flere MPPT'er sikrer nem installation.
Indgang (DC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal effekt fra solcellepaneler | 49500 Wp STC |
| Maksimal indgangsspænding | 1100 V |
| MPP-spændingsområde / nominel indgangsspænding | 200 V til 1000 V / 630 V |
| Minimal indgangsspænding | 200 V |
| Start-indgangsspænding | 250 V |
| Maksimal indgangs-driftsstrøm | 26 A |
| Maksimal kortslutningsstrøm | 40 A |
| Antal uafhængige MPP-indgange / strenge pr. MPP-indgang | 3 / 2 |
Udgang (AC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel effekt | 33000 W |
| Maksimal tilsyneladende AC-effekt | 33000 VA |
| Nominel AC-spænding | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V]] |
| AC-spændingsområde | 180 til 305 V / 312 til 528 V |
| Netfrekvens / frekvensområde | [[50 Hz / 45 Hz til 55 Hz 60 Hz / 55 Hz til 65 Hz]] |
| Nominel netfrekvens / nominel netspænding | 50 Hz / 230 V |
| Maksimal udgangsstrøm / nominel udgangsstrøm | 55,0 A |
| Effektfaktor ved nominel effekt / justerbar effektfaktor | 1 / 0,8 overmagnetiseret til 0,8 undermagnetiseret |
| Antal faser / AC-tilslutning | 3 / 3-N-PE |
| Total harmonisk forvrængning (THD) ved nominel udgangseffekt | < =3 % |
Effektivitet og beskyttelse
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal effektivitet / europæisk effektivitet | 98,6 % / 98,3 % |
| Sikring på indgang | Standardfunktioner |
| Isolationsovervågning / netovervågning | Standardfunktioner |
| Beskyttelse mod forkert polaritet DC / AC-kortslutningsbeskyttelse | Standardfunktioner |
| Multipolet fejlstrømsovervågning | Standardfunktioner |
| Intelligent strengovervågning | Standardfunktioner |
| DC-overspendingsbeskyttelse (type II) / AC-overspendingsbeskyttelse | Standardfunktioner |
| Beskyttelsesklasse (iht. IEC 62109-1) / overspændingskategori (iht. IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standarder
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Certifikater og godkendelser (flere tilgængelige efter anmodning) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.