6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Solplanet netinverter 110kW 3-faset 10MPPT PV 165kWp
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Solplanet Netinverter PV 110kW 3-Faset 10MPPT
Solplanet ASW LT 110K-LT 3F 110KW 10MPPT netinverter er et avanceret værktøj til konvertering af solenergi fra fotovoltaiske paneler til elektrisk energi med en maksimal effekt på 110 kW.
Dette er en fremragende løsning til installationer med større behov for solenergi. Takket være sine avancerede funktioner, såsom WiFi-interface og online overvågning, muliggør den konstant kontrol og optimering af systemets drift. Derudover gør dens modstandsdygtighed over for vejrforhold den til en ideel løsning til udendørs fotovoltaiske installationer.
Indgang (DC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal effekt fra fotovoltaiske paneler | 165000 Wp STC |
| Maksimal indgangsspænding | 1100 V |
| MPPT-spændingsområde / Nominel indgangsspænding | 200V til 1000 V / 630 V |
| Minimum indgangsspænding | 200 V |
| Start indgangsspænding | 250 V |
| Maksimal indgangs driftsstrøm | 32 A |
| Maksimal kortslutningsstrøm | 48 A |
| Antal MPPT-indgange / PV-modulstrenge pr. MPPT-indgang | 10/2 |
Udgang (AC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel effekt | 110000 W |
| Maksimal tilsyneladende AC-effekt | 121000 VA2 |
| Nominel AC-spænding | 220 V / 380 V | 230 V / 400 V |
| AC-spændingsområde | 180 V til 305 V / 312 V til 528 V |
| AC-netfrekvens / Frekvensområde | 50 Hz / 45 Hz til 55 Hz | 60 Hz / 55 Hz til 65 Hz |
| Nominel AC-udgangsstrøm | 158,8 A |
| Maksimal udgangsstrøm | 174,7 A |
| Justerbar effektfaktor | 0,8 overexciteret til 0,8 underexciteret |
| Antal forsyningsfaser | 3 / 3-N-PE |
| Total harmonisk forvrængning (THD) ved nominel udgangseffekt | <3% |
Effektivitet og beskyttelse
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal effektivitet / Europæisk effektivitet | 98,6 % / 98,4 % |
| DC-afbryder | Standardfunktioner |
| Jordfejldetektion / Netovervågning | Standardfunktioner |
| Beskyttelse mod omvendt DC-polaritet / AC-kortslutningsbeskyttelse | Standardfunktioner |
| Multipolet fejlstrømsovervågning | Standardfunktioner |
| DC-overspændingsbeskyttelse | Type II |
| AC-overspændingsbeskyttelse | Type II |
| Alpolet fejlstrømsenhed | Standardfunktioner |
| Ø-driftsbeskyttelse | Standardfunktioner |
| Beskyttelsesklasse (iht. IEC 62109-1) / Overspændingskategori (iht. IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Egenskaber
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| DC-stik | Phoenix Contact |
| AC-stik | OT/DT Terminal (Maks. 240 mm2) |
| Monteringsmetode | Vægbeslag |
| LED-indikatorer (status / fejl / kommunikation) | Standardfunktioner |
| Kommunikationsinterface | Wi-Fi / RS485 |
| Certifikater og godkendelser (flere tilgængelige på anmodning) | CE, IEC 62109-1/2, IEC 61727, IEC 62116 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.