6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Solplanet Net-inverter PV 50kW 3-faset 5MPPT
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Solplanet Netinverter PV 50kW 3-Faset 5MPPT
PV-netinverteren Solplanet ASW LT 50K-LT-G2 PRO 3F 50KW 5MPPT leverer solid ydeevne under udfordrende miljøforhold.
Denne trefasede inverter tilbyder kraftfuld effekt, hurtig montering, nem idriftsættelse samt langvarig pålidelighed, ideel til store kommercielle og industrielle PV-systemer.
Med mulighed for tilslutning af 5 uafhængigt sporede MPP'er med indgangsstrøm på 32A hver samt et bredt MPPT-område sikres optimering af energiproduktionen og anvendelsesfleksibilitet.
Indgang (DC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal effekt fra solcellepaneler | 75000 Wp STC |
| Maksimal indgangsspænding | 1100 V |
| MPPT-spændingsområde / Nominel indgangsspænding | 200 V til 1000 V / 620 V |
| Minimum indgangsspænding | 200 V |
| Start indgangsspænding | 250 V |
| Maksimal indgangs-driftsstrøm | 32 A |
| Maksimal kortslutningsstrøm | 48 A |
| Antal MPPT-indgange / PV-strenge pr. MPPT-indgang | 5 / 2 |
Udgang (AC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel effekt | 50000 W |
| Nominel tilsyneladende effekt / Maksimal tilsyneladende AC-effekt | 50000 VA |
| Nominel AC-spænding | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V]] |
| AC-spændingsområde | 180 V til 305 V / 312 V til 528 V |
| AC-netfrekvens / frekvensområde | 50 Hz / 45 Hz til 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz til 65 Hz |
| Maksimal udgangsstrøm | 80 A |
| Justerbar effektfaktor | 0,8 overexciteret til 0,8 underexciteret |
| Antal forsyningsfaser | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisk forvrængning (THD) ved nominel udgangseffekt | <= 3% |
Effektivitet og beskyttelse
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal effektivitet / europæisk effektivitet | 98,6% / 98,3% |
| DC-afbryder | Standardfunktion |
| Isolationsovervågning / Netovervågning | Standardfunktion |
| Beskyttelse mod omvendt DC-polaritet / AC-kortslutningsbeskyttelse | Standardfunktion |
| Multipolet fejlstrømsovervågning | Standardfunktion / Type II |
| Beskyttelsesklasse (iht. IEC 62109-1) / Overspændingskategori (iht. IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: II |
Funktioner
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| DC-stik | Phoenix Contact |
| AC-stik | Plug-in stik |
| Monteringsmetode | Vægbeslag |
| LED-indikatorer (status / fejl / kommunikation) | Standardfunktion |
| Kommunikationsinterface | Wi-Fi / 4G / RS485 |
| Certifikater og godkendelser (flere tilgængelige på forespørgsel) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC61000, NB/T 32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.