6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Solplanet Net-inverter PV 45kW 3-faset 4MPPT
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Solplanet ASW LT 45K-LT-G2 3F 45KW 4MPPT PV-netvekselretter
Solplanet ASW LT 45K-LT-G2 3F 45KW 4MPPT PV-netvekselretter er en pålidelig, nem at montere og brugervenlig løsning til dit solcelleanlæg.
- Nem at montere: Takket være det dobbelte håndtag og muligheden for vægmontering er monteringen af denne vekselretter enkel og hurtig og kræver kun standardværktøj. Derudover gør den hurtige WiFi-konfiguration via den dedikerede app installationen endnu lettere.
- Pålidelig: Opfylder internationale kvalitetsstandarder og sikrer driftspålidelighed. Den har et bredt DC/AC-oversizingområde samt beskyttelsesgrad IP65, hvilket gør den egnet til udendørs brug.
- Brugervenlig: Intelligent overvågning via en brugervenlig app giver nem kontrol over anlægget. Det diskrete design passer til ethvert sted, og de mange MPPT'er sikrer bekvem installation.
Indgang (DC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal solpaneleffekt | 67500 Wp STC |
| Maksimal indgangsspænding | 1100 V |
| MPP-spændingsområde / nominel indgangsspænding | 200 V til 1000 V / 630 V |
| Minimum indgangsspænding | 200 V |
| Start indgangsspænding | 250 V |
| Maksimal indgangsstrøm | 26 A |
| Maksimal kortslutningsstrøm | 40 A |
| Antal uafhængige MPP-indgange / strenge pr. MPP-indgang | 4 / 2 |
Udgang (AC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel effekt | 45000 W |
| Maksimal tilsyneladende AC-effekt | 45000 VA |
| Nominel AC-spænding | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V]] |
| AC-spændingsområde | 180 til 305 V / 312 til 528 V |
| AC-netfrekvens / frekvensområde | [[50 Hz / 45 Hz til 55 Hz 60 Hz / 55 Hz til 65 Hz]] |
| Nominel netfrekvens / nominel netspænding | 50 Hz / 230 V |
| Maksimal udgangsstrøm / nominel udgangsstrøm | 75,0 A |
| Effektfaktor ved nominel effekt / justerbar effektfaktor | 1 / 0,8 overexciteret til 0,8 underexciteret |
| Antal faser / AC-tilslutning | 3 / 3-N-PE |
| Total harmonisk forvrængning (THD) ved nominel udgangseffekt | <=3 % |
Effektivitet og beskyttelse
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maks. virkningsgrad / europæisk virkningsgrad | 98,6 % / 98,3 % |
| Indgangssikring | Standardfunktioner |
| Isolationsovervågning / netovervågning | Standardfunktioner |
| Beskyttelse mod omvendt polaritet DC / AC-kortslutningsbeskyttelse | Standardfunktioner |
| Multipolet fejlstrømsovervågning | Standardfunktioner |
| Intelligent strengovervågning | Standardfunktioner |
| DC-overspendings beskyttelse (type II) / AC-overspendings beskyttelse | Standardfunktioner |
| Beskyttelsesklasse (iht. IEC 62109-1) / overspændingskategori (iht. IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: II |
Standarder
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Certifikater og godkendelser (flere tilgængelige på anmodning) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.