6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Solplanet Hybrid Net-inverter PV 5kW 3-faset 2MPPT
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Solplanet Net-inverter PV 5kW 3-Faset 2MPPT Hybrid
Solplanet PV net-inverter 3F 5KW, 2 MPPT hybrid ASW05KH-T2 fra ASW H-T2/T3-serien er et fremragende valg til boliginstallationer samt små virksomheder inden for handel og industri.
Takket være integreret intelligent software har du fuld kontrol over batteridriften, herunder DOD-tilstande, brugstid og effektindstillinger. Vores invertere tilbyder også ultrakort omskiftningstid til UPS-tilstand på under 10 ms, hvilket garanterer lynhurtig reaktion i tilfælde af strømsvigt. Monteringen er enkel takket være Phoenix Contact-stik, der ikke kræver værktøj.
Desuden har vores enheder IP66-certificering, hvilket betyder, at de kan installeres både indendørs og udendørs og sikrer pålidelighed og holdbarhed.
Indgang (DC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Maksimal effekt fra solcellepaneler | 7500 Wp |
| Maksimal indgangsspænding | 1100 V |
| MPPT-spændingsområde / Nominel indgangsspænding | 150 V til 950 V / 630 V |
| Minimum indgangsspænding / Startspænding | 60 V / 180 V |
| Antal uafhængige MPPT-indgange / PV-modulstrenge | 2 / 1 |
| Maksimal indgangsstrøm pr. MPPT | 20 A |
| Maksimal kortslutningsstrøm pr. MPPT | 30 A |
Batteri indgang (DC)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Batterispændingsområde | 120 V til 600 V |
| Maksimal opladnings-/afladningseffekt | 5000 W |
| Maksimal opladningsstrøm / Afladningsstrøm | 30 A |
| Celletype | LiFePO4 |
AC-udgang (on-grid)
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| AC-spændingsområde / Nominel AC-spænding | 270 V til 480 V / 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nominel netfrekvens AC | 50 Hz / 60 Hz |
| AC-netfrekvensområde | 45 ~ 55 Hz / 55 ~ 65 Hz |
| Nominel tilsyneladende effekt | 5000 VA |
| Nominel netudgangsstrøm (@ 400V) / Maks. netudgangsstrøm | 7,3 / 8 A |
| Harmonisk forvrængning THDi (ved nominel effekt) | < 3% |
AC-indgang
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel netspænding | 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nominel netfrekvens | 50 Hz / 60 Hz |
| Maks. indgangseffekt fra nettet | 10000 W |
| Maks. indgangsstrøm fra nettet | 14,5 A |
EPS-udgang
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel udgangsspænding | 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nominel udgangsfrekvens | 50 Hz / 60 Hz |
| Nominel tilsyneladende effekt | 5000 VA |
| Maksimal tilsyneladende udgangseffekt | Overskridelse af nominel effekt med 100% i 10 sekunder |
| Nominel strøm (@ 400V) | 7,3 A |
| Maks. omskiftningstid | < 10 ms |
| Udgangs-THDv (ved lineær belastning) | 2% |
Effektivitet
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| MPPT-effektivitet | 99,9% |
| Euro-effektivitet / Maks. effektivitet | 97,2 % / 98,0 % |
Beskyttelse
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| DC-afbryder (type II) (i henhold til EN/IEC 61643-11) | Standardfunktioner |
| Registrering af gennemslag | Standardfunktioner |
| Beskyttelse mod omvendt polaritet på PV-streng-/batteriindgang | Standardfunktioner |
| GFCI-beskyttelse | Standardfunktioner |
| Fejlstrømsovervågning på alle poler | Standardfunktioner |
| AC-kortslutningsbeskyttelse | Standardfunktioner |
| Ø-driftsbeskyttelse | Standardfunktioner |
Funktioner
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Brugergrænseflade | LED & App |
| Kommunikation med BMS | CAN |
| Kommunikation med måler | RS485 |
| Kommunikationsgrænseflade | Wifi / LAN |
| Digital udgang (potentialfri kontakt) / antal udgange | Standardfunktioner / 2 |
| Digital indgang (potentialfri kontakt) / antal indgange | Standardfunktioner / 4 |
| Integreret effektstyring / eksporteffektstyring | Standardfunktioner |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.