6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Solplanet Batterimodul 2,56kWh Ai-Hb 2.56LG G2
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Solplanet Batterimodul 2.56kWh Ai-Hb 2.56LG G2
Batterimodul 2.56KWH AI-HB 2.56LG G2 til Solplanet energilagre
Ai-HB 2.56LG højspændingsbatteriserien, som lagrer energi i området fra 7,5 til 25 kWh.
Sikker:
- Anvender LFP-teknologi
- Sikrer komplet BMS-beskyttelse
- Har en enkel modulær konstruktion, der er let at montere
Pålidelig:
- Har kapslingsklasse IP65
- Anvender celler af høj kvalitet
Brugervenlig:
- Kan udvides til 25,6 kWh (10 moduler)
- Multifunktionel app tilgængelig, der muliggør egetforbrug, balancering af dagligt energiforbrug fra nettet samt tarifhåndtering
- Online overvågning via Solplanet-appen
Tekniske parametre
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Batteritype | HB051050A |
| Celletype | LiFePO4 |
| Batterimodulets vægt | 30,5 kg |
| Maksimal ladestrøm | 25 A |
| Maksimal afladningseffekt | 30 A |
| Effektivitet (begge retninger) | 97,8 % |
| Skalerbarhed | Maksimalt 4 parallelle sæt |
| Installationssted | Indendørs / udendørs |
| Montagetype | Gulvmonteret |
| Kommunikation | CAN |
| Certifikater | IEC 62619 / EN 61000IEC 62040 / UN38.3 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.