6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Solarflex-X Solkabel 1x6mm² - Sort
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Solarflex-X Solkabel 1x6mm² - Sort
Solkabel til fotovoltaiske installationer 1x6 mm² 0,6/1kV sort dobbelt isolering SOLARFLEX-X H1Z2Z2-K 713531 HELUKABEL
SPECIFIKATION
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Driftsspænding: | [[U0/U 1000/1000 VAC, U0/U 1500/1500 VDC, Um 1800 VDC – maksimal spænding i forhold til jord]] |
| Testspænding: | 6,5 kVAC |
| Mindste bøjningsradius: | Ved fast installation 5 x ∅ kabel |
| CPR-klasse iht. EN 50575: | Dca-s2, d2, a1 |
| TÜV Rheinland certifikat: | Nr. R60115689 |
| Driftsspænding: | 1000 V |
| Vægt pr. m | 0,082 kg |
| Antal og tværsnit af ledere [mm2] | 1 x 6 |
| DC driftsspænding | 1,5 / 1,5 kV |
| Isoleringsfarve | Sort |
| Driftstemperatur | -40°C til +90°C |
| Antal arbejdsledere: | 1 |
| Tværsnit af arbejdsledere: | 6 mm² |
| AWG/kcmil | 10 |
| Beskyttelsesleder | NEJ |
| Afskærmning | NEJ |
| Halogenfri | JA |
| Ydre diameter / h x b | 6,2 |
| Brandadfærd | IEC 60332-1-2 |
| Maksimal driftstemperatur: | 90ºC |
| Minimal driftstemperatur: | -40ºC |
| Kobberindhold [kg/km]: | 57,6 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniske data
| Anvendelse | Solar DC |
| Tværsnit [mm²] | 6 |
| Farve | Sort |
| Ledermateriale | Kobber |
| CPR-klasse | D |
| Gnaverbeskyttelse | Nej |
| Kabeltype | H1Z2Z2-K |
| Mærke | HELUKABEL |
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.