6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Sofar hybrid inverter 15kW 3-faset 24A 2MPPT DC-afbryder APF-tilstand
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Hybrid inverter 15kW 3F 24A HYD 15000-3PH 2MPPT DC-afbryder APF HYD15KTL-3PH SOFAR
Hybrid inverter 15kW 3F 24A HYD 15000-3PH 2MPPT DC-afbryder APF HYD15KTL-3PH SOFAR er en avanceret enhed til konvertering af solenergi.
Denne avancerede inverter er designet til effektiv udnyttelse af solenergi. Inverteren er udstyret med talrige sikkerhedsfunktioner, der sikrer sikker og pålidelig drift. Derudover tilbyder den høj energieffektivitet, kompakte dimensioner samt forskellige overvågningsmulighederne såsom Bluetooth, RS485, Wi-Fi og GPRS, hvilket gør den til den ideelle løsning til dit fotovoltaiske system.
SPECIFIKATION
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel AC-effekt [W] | 15000W |
| Antal faser | 3F |
| Installationstype | Hybrid |
| Maks. udgangseffekt [VA] | 16500 VA |
| AC-udgangsstrøm [A] | 24 A |
| AC-spændingsområde [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Frekvens [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (i henhold til national standard) |
| Antal MPP-trackere | 2 |
| Startspænding [V] | 200 V |
| MPP-spændingsområde [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Nej |
| DC-isolationsmåling | Ja |
| DC-afbryder | Ja |
| Maks. virkningsgrad (fotovoltaisk installation – elnet) | 98,2 % |
| Dimensioner [mm] | 970 x 695 x 325 mm |
| Vægt [kg] | 37 kg |
| Maks. højde over havets overflade | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Sikkerhedsstandarder: | sikkerhedsstandarder: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
| Elnetstandarder: | elnetstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-16/CEI 0-21, EN50549, G98/G99, UTE C15-712-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.