6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Sofar Inverter 36kW 3-Faset 60,6A 3MPPT DC-afbryder WiFi-modul
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Inverter vekselretter 36kW 3F 60,6A KTLX-G3 3MPPT DC-afbryder WiFi-modul 36KTLX-G3 SOFAR
Inverter vekselretter 36kW 3F 60,6A KTLX-G3 3MPPT DC-afbryder WiFi-modul 36KTLX-G3 SOFAR er en del af en serie inverters med effekt fra 25kW til 50kW, designet til anvendelse i private solcelleanlæg af forskellig størrelse.
Sofar inverters kendetegnes ved høj kvalitet, hvilket skyldes brugen af komponenter fra anerkendte leverandører samt en omhyggelig produktionsproces. Produktet tilbyder pålidelighed og fremragende kvalitet til en overkommelig pris, og den 12-årige garanti bekræfter den høje kvalitet af Sofar-mærkets enheder. Enhederne er udstyret med WiFi-modul, som muliggør fjernstyring og overvågning af anlæggets drift. Derudover har Sofar inverters et aluminium, rustfrit kabinet med beskyttelsesklasse IP 65, hvilket gør det muligt at montere dem udendørs.
Den nyeste G3-serie af Sofar inverters udmærker sig ved lav startspænding, høj maksimal effektivitet samt ny software med mulighed for fjernopdatering.
SPECIFIKATION
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel AC-effekt [W] | 36000W |
| Antal faser | 3F |
| Installationstype | On-grid |
| Maks. udgangseffekt [VA] | 40000 VA |
| AC-udgangsstrøm [A] | 60,6 A |
| AC-spændingsområde [V] | 310Vac-480Vac (i henhold til national standard) |
| Frekvens [Hz] | 50Hz/60Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (i henhold til national standard) |
| Antal MPP-trackere | 3 |
| Startspænding [V] | 200 V |
| MPP-spændingsområde [V] | 180 - 1000 V |
| Antal DC-tilslutninger | 2/2 |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Ja |
| DC-isolationsmåling | Ja |
| DC-afbryder | Ja |
| Maks. virkningsgrad (solcelleanlæg – elnet) | 98,4 % |
| Mål [mm] | 585×480×220 mm |
| Vægt [kg] | 36 kg |
| Maks. højde over havoverfladen | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Sikkerhedsstandarder: | sikkerhedsstandarder: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Elnetstandarder: | elnetstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.