6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Sofar Inverter 125kW 3-Faset 190A 10MPPT DC-afbryder WiFi-modul
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Inverter vekselretter 125kW 3F 190A KTLX-G4 10MPPT DC-afbryder WiFi-modul 125KTLX-G4 SOFAR
Inverter vekselretter 125kW 3F 190A KTLX-G4 10MPPT DC-afbryder WiFi-modul 125KTLX-G4 SOFAR er en avanceret enhed til konvertering af solenergi. Denne kraftfulde inverter tilbyder en maksimal effektivitet på 98,6%, hvilket gør den exceptionelt effektiv til at omdanne solenergi til elektrisk energi.
Den robuste konstruktion af vekselretteren med beskyttelsesgrad IP66 gør den velegnet til udendørs anvendelse, hvilket garanterer pålidelig drift under forskellige vejrforhold. Derudover er denne inverter udstyret med avancerede overvågningsfunktioner såsom I-V-kurveskanning samt understøttelse af Modbus-kommunikation og ekstern WiFi, hvilket letter kontrol og styring af solcellesystemet.
Takket være sin effektivitet, pålidelighed og avancerede funktioner udgør KTLX-G4 SOFAR inverteren et fremragende valg for dem, der ønsker at maksimere potentialet i deres solcellesystem og bidrage til bæredygtig elproduktion.
SPECIFIKATION
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel AC-effekt [W] | 125000W |
| Antal faser | 3F |
| Installationstype | On-grid |
| Maks. udgangseffekt [VA] | 125 kVA 45°C / 110 kVA 50°C |
| AC-udgangsstrøm [A] | 190 A 380 V / 181,2 A 400 V / 174 A 415 V |
| AC-spændingsområde [V] | 310 - 480 V AC (i henhold til lokal standard) |
| Frekvens [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (i henhold til national standard) |
| Antal MPP-trackere | 10 |
| Startspænding [V] | 200 V |
| MPP-spændingsområde [V] | 180 - 1000 V |
| Antal DC-tilslutninger | 20 |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Nej |
| DC-isolationsmåling | Ja |
| DC-afbryder | Ja |
| Maks. virkningsgrad (solcelleanlæg – elnet) | 98,4 % |
| Dimensioner [mm] | 970 x 695 x 325 mm |
| Vægt [kg] | 75 kg |
| Maks. højde over havoverfladen | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Sikkerhedsstandarder: | sikkerhedsstandarder: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Elnetstandarder: | elnetstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.