6,38 kr
5,11 kr
0,10 kr
0,08 kr
Sofar Hybrid Inverter 8kW 3-Faset 13A 2MPPT APF-Tilstand 1 Batteriindgang
produkt utilgængeligt
tilføj til ønskeliste
Beskrivelse
Hybrid inverter 8kW 3F 13A HYD 8KTL-3PH 2MPPT APF-tilstand 1 batteriindgang HYD8KTL-3PH SOFAR
Hybrid inverter 8kW 3F 13A HYD 8KTL-3PH 2MPPT APF-tilstand 1 batteriindgang HYD8KTL-3PH SOFAR er en avanceret enhed til konvertering af solenergi.
Denne avancerede inverter er designet til effektiv udnyttelse af solenergi. Inverteren er udstyret med talrige sikkerhedsfunktioner, der sikrer sikker og pålidelig drift. Derudover tilbyder den høj energieffektivitet, kompakte dimensioner samt forskellige overvågningsmulighededer såsom Bluetooth, RS485, Wi-Fi og GPRS, hvilket gør den til den ideelle løsning til dit solcelleanlæg.
SPECIFIKATION
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| Nominel AC-effekt [W] | 8000W |
| Antal faser | 3F |
| Installationstype | Hybrid |
| Maks. udgangseffekt [VA] | 8800 VA |
| AC-udgangsstrøm [A] | 13 A |
| AC-spændingsområde [V] | 184 VAC~276 VAC |
| Frekvens [Hz] | 50 / 60 Hz |
| Frekvensområde [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (i henhold til national standard) |
| Antal MPP-trackere | 2 |
| Startspænding [V] | 200 V |
| MPP-spændingsområde [V] | 180 V - 960 V |
| WiFi-modul | Ja |
| WLAN / Ethernet LAN | NEJ |
| USB | Nej |
| DC-isolationsmåling | Ja |
| DC-afbryder | Ja |
| Maks. virkningsgrad (solcelleanlæg – elnet) | 98 % |
| Dimensioner [mm] | 571,4 x 515 x 264,1 mm |
| Vægt [kg] | 33 kg |
| Maks. højde over havets overflade | 4000 m |
STANDARDER
| Parameter | Værdi |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN61000-6-1, EN61000-6-3 |
| Sikkerhedsstandarder: | sikkerhedsstandarder: IEC62109-1, IEC62109-2, NB-T32004/IEC62040-1 |
| Elnetstandarder: | elnetstandarder: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-16/CEI 0-21, EN50549, G98/G99, UTE C15-712-1 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Sikkerhed
Alle anmeldelser (positive og negative) vises, og antallet af anmeldelser på platformen er begrænset. Vi kontrollerer, at de er fra kunder, der har købt produktet. Du kan finde flere oplysninger på vores side Politik for tilbagemeldinger.